Poznański Portal Matematyczny

Uwaga: aby móc skorzystać z formularza rejestracji na wydarzenie, należy się zalogować.

Wybrana grupa

Warsztaty dla nauczycieli matematyki i informatyki (rejestracja zakończona)

Termin: 2016-10-01 — 2017-06-30 | Rejestracja: 2016-09-26 — 2016-12-04

Warsztaty dedykowane są nauczycielom matematyki i informatyki wszytskich etapów edukacyjnych. Podczas spotkań realizowane są tematy, których celem jest pogłębienie, poszerzenie lub doskonalenie umiejętności i wiedzy nauczycieli matematyki i informatyki. Podczas warsztatów podejmowane są m.in. zagadnienia pracy z uczniem uzdolnionym, wykorzystania narzędzi edukacyjnych na lekcji, stosowania różnych technik rozwiązywania zadań a także metodyki pracy na lekcji.  

Szczegóły wydarzenia

Meandry definicji

  • Data wydarzenia: 2016-10-17
  • Godziny trwania wydarzenia: 16:00–19:00
  • Rejestracja: 2016-09-26 — 2016-10-14
  • Limit miejsc: 72
  • Limit rejestracji dla jednego użytkownika: 1

Opis wydarzenia

prelegent dr Krzysztof Ciesielski

Jedna z podstawowych cech, a także i zalet, matematyki to fakt, że jest ona nauką dokładną i precyzyjną. Przeprowadzamy ścisłe rozumowania, a obiekty, którymi się zajmujemy, to - z wyjątkiem niektórych pojęć pierwotnych - obiekty  precyzyjnie zdefiniowane.  Ale... czy rzeczywiście nie ma z tym kłopotów?  Okazuje się, że nieraz możemy się spotkać z zaskakującymi sytuacjami. A gdy jeszcze czasami zaczną się  na pewne tematy wypowiadać osoby gorzej znające się na matematyce... O pewnych takich definicjach będzie mowa, w szczególności o takich pojęciach jak procent, trapez czy funkcja okresowa. Pojawią się też oryginalne "zdarzenia z życia".

Obok wyszczególnionego wyżej tematu można będzie porozmawiać o innych sprawach, prelegent jest przewodniczącym Komitetu Okręgowego Olimpiady Matematycznej  w Krakowie oraz autorem książek popularyzujących matematykę.

Wydarzenie odbędzie się w sali A1-33,34.

Drukuj tę stronę Wróć

Do góry