Poznański Portal Matematyczny

Uwaga: aby móc skorzystać z formularza rejestracji na wydarzenie, należy się zalogować.

Wybrana grupa

Po indeks z Pitagorasem - wykłady dla uczniów (rejestracja zakończona)

Termin: 2016-10-01 — 2017-06-30 | Rejestracja: 2016-09-26 — 2017-05-31

Wykłady Otwarte ,,Po indeks z Pitagorasem'' mają na celu popularyzację wśród młodzieży w łatwo przyswajalnej formie interesujących zagadnień naukowych z matematyki i informatyki. Spotkania z doświadczoną kadrą WMiI stwarzają możliwość uzupełnienia i poszerzenia zainteresowań uczniów w zakresie wyżej wspomnianych dziedzin nauki. Ponadto uczestnictwo w wykładzie na daje uczniowi szansę zapoznania się z uniwersytetem oraz jego kadrą, a pobyt na WMiI umożliwia uczniom dokonującym wyboru przyszłego kierunku studiów zapoznanie się z ofertą edukacyjną wydziału.

Wykłady odbywają się raz w miesiącu, we wtorki o godz. 12 w Auli A Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu. Czas trwania wykładu to 60 minut. Po wykładzie możliwe będzie zapoznanie się z zapleczem dydaktycznym WMiI. Zamiar zwiedzania prosimy wcześniej zgłosić i uzgodnić.

Szczegóły wydarzenia

Kilkanaście zadań, o których nie wiedzieliście, że o nich nie wiedzieliście

  • Data wydarzenia: 2016-10-18
  • Godziny trwania wydarzenia: 12:00–13:00
  • Rejestracja: 2016-09-26 — 2016-10-10
  • Limit miejsc: 160

Opis wydarzenia

prelegent dr Krzysztof Ciesielski

Niejedno zadanie matematyczne kryje w sobie specyficzny urok; ma bardzo krótkie rozwiązanie, ale wpaść na to rozwiązanie jest wcale niełatwo lub wręcz bardzo trudno. Często rozwiązanie takie jest jednocześnie i pomysłowe i bardzo ładne. Zdarza się, że kryje ono za sobą pewne nawiązania do metod matematyki wyższej. O kilkunastu takich zadaniach, z różnych dziedzin matematyki, będzie na wykładzie mowa.

Drukuj tę stronę Wróć

Do góry