Poznański Portal Matematyczny

Uwaga: aby móc skorzystać z formularza rejestracji na wydarzenie, należy się zalogować.

Wybrana grupa

Po indeks z Pitagorasem - wykłady dla uczniów (rejestracja zakończona)

Termin: 2017-09-30 — 2018-09-30 | Rejestracja: 2017-09-25 — 2018-05-29

Wykłady Otwarte ,,Po indeks z Pitagorasem'' mają na celu popularyzację wśród młodzieży w łatwo przyswajalnej formie interesujących zagadnień naukowych z matematyki i informatyki. Spotkania z doświadczoną kadrą WMiI stwarzają możliwość uzupełnienia i poszerzenia zainteresowań uczniów w zakresie wyżej wspomnianych dziedzin nauki. Ponadto uczestnictwo w wykładzie na daje uczniowi szansę zapoznania się z uniwersytetem oraz jego kadrą, a pobyt na WMiI umożliwia uczniom dokonującym wyboru przyszłego kierunku studiów zapoznanie się z ofertą edukacyjną wydziału.

Wykłady odbywają się raz w miesiącu, we wtorki o godz. 12 w Auli A Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu. Czas trwania wykładu to 60 minut. Po wykładzie możliwe będzie zapoznanie się z zapleczem dydaktycznym WMiI. Zamiar zwiedzania prosimy wcześniej zgłosić i uzgodnić.

Cykl wykładów "Po indeks z Pitagorasem" w 2018 roku jest współfinansowany przez Fundację Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach projektu konkursowego FUND_AKCJA.

Szczegóły wydarzenia

WĘZEŁKI, KLINY, HIEROGLIFY… czyli o sposobach zapisu liczb

  • Data wydarzenia: 2018-04-17
  • Godziny trwania wydarzenia: 12:00–13:00
  • Rejestracja: 2018-03-23 — 2018-04-05
  • Limit miejsc: 160
  • Limit rejestracji dla jednego użytkownika: 1
  • Łączny limit miejsc dla jednego użytkownika: 33

Opis wydarzenia

prelegent - dr Izabela Bondecka-Krzykowska, Zakład Logiki Matematycznej, WMiI UAM w Poznaniu

Ludzie od zarania dziejów liczą i utrwalają wyniki swoich obliczeń. Podczas wykładu słuchacze poznają różne sposoby zapisu (?) liczb wykorzystywane między innymi przez: starożytnych Egipcjan, Babilończyków, Majów oraz przez Inków. Spróbują swoich sił w zapisywaniu i odczytywaniu liczb. Uczestnicy nauczą się również rozpoznawać rodzaje systemów liczbowych i wskazywać ich cechy.

miejsce: Wydział Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu, Aula A

Drukuj tę stronę Wróć

Do góry