Poznański Portal Matematyczny

Uwaga: aby móc skorzystać z formularza rejestracji na wydarzenie, należy się zalogować.

Wybrana grupa

Warsztaty dla nauczycieli matematyki i informatyki - (2018/2019) (rejestracja zakończona)

Termin: 2018-10-01 — 2019-06-30 | Rejestracja: 2017-10-09 — 2019-05-31

Warsztaty dedykowane są nauczycielom matematyki i informatyki wszytskich etapów edukacyjnych. Podczas spotkań realizowane są tematy, których celem jest pogłębienie, poszerzenie lub doskonalenie umiejętności i wiedzy nauczycieli matematyki i informatyki. Podczas warsztatów podejmowane są m.in. zagadnienia pracy z uczniem uzdolnionym, wykorzystania narzędzi edukacyjnych na lekcji, stosowania różnych technik rozwiązywania zadań a także metodyki pracy na lekcji.  

Warsztaty dla nauczycieli  w  2018 roku są współfinansowane były przez Fundację Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach projektu konkursowego FUND_AKCJA

Szczegóły wydarzenia

Tabele przestawne w pracy nauczyciela, czyli jak ułatwić tworzenie analiz, zestawień i raportów

  • Data wydarzenia: 2018-12-07
  • Godziny trwania wydarzenia: 17:00–19:00
  • Rejestracja: 2018-11-24 — 2018-12-04
  • Limit miejsc: 25

Opis wydarzenia

prelegent: dr Krzysztof Winnicki 

Tabele przestawne przydają się przy analizie danych np. uzyskanych z formularzy, ankiet itp. Okazuje się także, iż wiele zestawień, których przygotowanie zajmuje nam zazwyczaj sporo czasu, można wykonać kilkoma kliknięciami i odpowiednim ułożeniem pól w obszarach tabeli (oszczędzając przede wszystkim swój drogocenny czas). Wykonane w trakcie warsztatów przykłady pomogą zrozumieć, jaka siła tkwi w tym niepozornym i przez wielu niedocenianym narzędziu.

Pracę z tabelami przestawnymi przećwiczymy korzystając z arkusza kalkulacyjnego Google, który w połączeniu z formularzami Google stanowi zgraną parę programów, jakie z powodzeniem można zastosować w pracy w szkole. Nabyte umiejętności pracy z tabelami przestawnymi w arkuszu Google można bardzo łatwo wykorzystać także w pracy z innymi arkuszami (np. MS Excel czy LibreOffice Calc).

miejsce: Wydział Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu

Drukuj tę stronę Wróć

Do góry